Ana Sayfa | Adres & Telefon | Referanslarımız |

Ürünler sayfamıza hoşgeldiniz!

İlgili bölümü seçerek grup içerisinde yer alan ürünlerimizi görebilirsiniz. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi için bize 0312 ve 0312 nolu telefonlardan veya zafer@armatest.com ve hasan@armatest.com e-posta adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

İletişim »

Baraj ve Tünel Enstrümantasyonu

Güçlü bir izleme sistemi başarılı bir tünel veya baraj işletiminin asıl unsurudur. Tünel veya barajda modern bir izleme sisteminin kurulması, hem yapının güvenliğini garantilemek, hem olası kazaları ve etkenlerini kontrol altına almak, hem de yakın bölgede yaşayan insanların güvenliği için büyük önem taşımaktadır.

ICOLD tarafından yapılan sınıflandırmaya göre temelden yüksekliği 15 m’nin üzerinde olan barajlar ile yüksekliği 5 ila 15 m arasında olup rezervuar hacmi 3 milyon m3’den fazla olan barajlar büyük baraj kategorisine girmektedir. Bu sınıflandırmaya göre Dünyada 45 000 adet baraj bulunmaktadır. Barajlar tek amaca veya birden fazla amaca hizmet etmek için planlanmaktadır. Dünyada inşa edilen barajların % 48’i sulama, % 15’i içme suyu, % 20’si enerji üretimi, % 8’i taşkın koruma, % 4’ü rekreasyon amacına hizmet vermektedir. Bunun yanında çok amaçlı barajlar toplam barajlar içinde % 30 gibi önemli bir oranı teşkil etmektedir. Sulama maksatlı barajlar Dünyadaki gıda üretimine % 12 ila % 16 gibi oldukça önemli oranda katkıda bulunmaktadır. İnşa edilmiş barajlarda üretilen hidroelektrik enerjisi ile Dünya toplam elektrik üretiminin % 19’u karşılamıştır.

Baraj ve Tünel Enstrümantasyon Cihazları

  • 1
  • 2